Oktay Usta’nın Başlıca Mutfak Sırları Nelerdir?

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Oktay Usta’nın Başlıca Mutfak Sırları Nelerdir?

  Her işte olduğu gibi mutfağa girdikten sonra da yemek pişirmenin belli başlı sırları tya da püf noktaları bulunur. Küçücük bir ayrıntı bile yemeklere ayrı bir lezzet katarak sağlıklı yemekler pişirmeyi de beraberinde getirir. Yemek yapmayı seven çoğu kadın ise mutfakta daha başarılı olabilmek adına araştırmalar yapar. Bu araştırmalarda ise artık herkes tarafından tanınan ve mutfak sırları ile yemek pişirme konusunda işinde usta olan bir isim gelir. Bu isim kadınların çok sevdiği bir isim olarak bilinen Oktay Usta’dır. Oktay Usta, zaman içerisinde hem tanınmış hem de verdiği mutfak sırları ile kadınlara kolaylık sağlamıştır.

  20 yıllık aşçılık serüveninin kazandırdığı gelişmeleri ve tecrübelerini takipçileri ile paylaşan Oktay Usta’nın mutfak sırları ise herkesin diline düştü. Peki ama hala öğrenmeyenler için Oktay Usta’nın başlıca mutfak sırları nelerden oluşuyor? Gelin birlikte öğrenelim.

  Pişirme Süresine Her Zaman Dikkat Edilmeli

  Oktay Usta’nın vermiş olduğu mutfak sırlarına bakıldığı zaman çoğu besinler pişirilince besin değerini kaybediyor. Bu yüzden de pişirme süreleri her zaman iyi ayarlanmalıdır. Vitaminler ise pişirmede en dayanıksız olan besin gruplarının başında gelir. Daha sonra da sırasıyla şeker, nişasta, tuz ve protein gelir. Bazı besinlerde de bu tam tersidir. Örneğin baklagiller, pişirildikten sonra proteinini dışarı verir. Fırınlama yapmak da besin kaynağı açısından oldukça önemlidir. Buharda ve suda pişirmek için önerilen besin ise hububatlardır. Pişirilmeden önce kavrulan hububatlar yemeklere ayrı bir lezzet katar.

  Yemeklerin pişirilme süresi ise her zaman kaynamaya başladıktan sonra hesaplanmalıdır. Az yağ, bol miktarda baharat ve maydonaz ile dereotu gibi malzemeler lezzetli olmasına olanak sağlar. Yemekler pişirilirken tencere ya da tavayı sürekli havaya kaldırmak yemeğin lezzetsiz olmasına ve geç pişmesine yardımcı olur.

  Zamandan Kısan, Lezzeti Arttıran Bilgiler

  Yine Oktay Usta’nın vermiş olduğu mutfak sırlarına göre; yemekleri karıştırırken kaymalarını önlemek adına nemli bir bez koymak, taşmaması için tencerenin ağzını folyo ile kaplamak ve tencere kapağını örtmek, fırında pişirme yaparken sertleşmeye davetiye vermemek için bir bardak su koymak, aynı kıvamda pişmesi için iki ayrı yemeği ortalama sürede yer değiştirmek ve çok daha fazlası yemeklerin lezzetli olmasını sağlıyor.

  Malzemeler
  Yapılışı
sex hikayeleri